Přísecký kostel sv.BarboryPřísecký zámeček Příseka

ZpravodajstvíHlavní stránka


Bylo vyhlášeno Horácké království

aneb
Vznik fiktivní monarchie

HORÁCKÉ KRÁLOVSTVÍ 2009 - MAPA

Na mapě republiky přibyl v sobotu 31. ledna v Loukovicích na Třebíčsku večer zcela nový útvar - "Horácké království", které má svůj erb i prapor, které jsou k vidění na zpravodajském portálu www.horackekralovstvi.cz. Vyhlášení proběhlo přesně v osm hodin večer během "Horáckého koštu slivovice a pálenek".

Platidlem je jeden ježek s kurzem stejným jako jedno euro. Monarchie se chce inspirovat již fungujícím Valašským královstvím. A v jeho čele nestane král, nýbrž na trůn má usednout žena - královna, kterou má být rosnička z Novy Jana Adámková. Ambice království rozhodně neskrývá.

"Připravujeme spoustu aktivit, zejména v oblasti cestovního ruchu. Chceme k nám přilákat turisty," prozradil samozvaný kancléř Karel Fišer, který stojí v čele královské rady a rovněž i za vznikem celého království.

Turisté si budou moci v budoucnu koupit různé reklamní předměty s motivem království, jehož území zasáhne do Třebíčska, Jihlavska, Znojemska, Žďárska a Dačicka a žije v něm asi půl milionu lidí. (Do vyhlášeného Horáckého království tedy patří i Příseka.) K dostání budou mapy, pohlednice a platidlo - ježek.

Ministry nové vlády se stali: herec Jiří Krytinář ministrem časoprostoru, zpěvák Michal Hudček ministr múzických umění. Bývalá pornostar Paula Wild se stala ministryní neřesti. Po slavnostním jmenování ministrů pokračoval bujarý večer diskotékou pro šlechtu i poddané.

Království má na prodej dvě stovky titulů ministrů podle jednotlivých profesí, z nichž pro každého ministra je připraven vlastní erb. Jsou vymalovány na stěně Horácké hospody v Loukovicích. Například erb ministra propagandy, času, hudby, žízně, nápadů, tyjátru, vína, piva, tabáku či neřesti.

Horácké království také hodlá produkovat kulturní a zábavné pořady pro všechny generace.

Nové Horácké království nebude mít s bývalým Podhoráckým a Horáckým knížectvím Miroslava Donutila žádnou spojitost. Knížetem byl Miroslav I. zvaný Donutil. Jmenovaní ministři knížectví měli jmenovací listiny a pas Podhoráckého a Horáckého knížectví. Podhorácké a Horácké knížectví Miroslava Donutila již bylo "zakonzervováno".

Pozn.: Podobně fiktivní Valašské království se dostalo až před skutečné soudy. Herec Bolek Polívka boj o ně prohrál. Nový projekt Valašské království začal vznikat v roce 1997. Majitelem autorských práv a ochranných známek je tam Tomáš Harabiš. On sám před časem uznal, že Bolek Polívka měl být jednou z osobností, která měla Valašské království popularizovat, bohužel spolupráce s ním skončila fiaskem.

Zpravodajství