Přísecký kostel sv.BarboryPřísecký zámeček Příseka

ZpravodajstvíHlavní stránka


Knihovna v Přísece opět půjčuje

Začátkem letošního září zahájila činnost Místní knihovna v Přísece. Ta byla uzavřena v roce 1997, kdy přišla o své původní prostory. Knihovní fond s nábytkem byl poté uskladněn v příseckém zámečku. Letos se knihovna přestěhovala do rekonstruovaného kulturního domu, do menší místnosti v 1. poschodí. Byly sem převezeny novější regály z Brtnice a po přestěhování knih provedena revize. Funkce knihovníka se ujala paní Bohuslava Pulicarová, která půjčuje 1x týdně, a to v úterý od 18 do 19 hodin.

Přísečtí občané mají možnost vybírat z široké nabídky knih z vlastního fondu (kolem 1000 svazků) a dále knih novějších i úplně nových z výměnného fondu z Brtnice a z časopisů. Vyřazené knihy je možno zakoupit za symbolický poplatek. Věřím, že v dnešní době plné technických vymožeností si i menší knihovna najde své spokojené čtenáře. Zároveň bych chtěla poděkovat dobrovolné knihovnici paní Marii Hosové za dlouholetou a obětavou činnost v místní knihovně, kterou vedla až do roku 1997.

Na nákup knih do knihoven v Přísece, Panské Lhotě, Dolním Smrčném, Střížově, Přímělkově a Jestřebí bylo letos uvolněno 25.000 Kč z regionálních služeb z Městské knihovny v Jihlavě. Knihy jsou zpracovány a rozděleny do souborů, které se časem dostanou ke všem čtenářům.

Soňa Plevová

Z Brtnického zpravodaje - říjen 2004

Zpravodajství